Przygotowanie kanału samochodowego w garażu jest dzisiaj mało kłopotliwe i czasochłonne, jeśli tylko wybierze się wygodne rozwiązanie. Zamiast samodzielnego zrobienia wykopu, wykonywania obliczeń i szalunku zalanego przygotowanym przez siebie betonem, można wybrać gotowy produkt. Jak najprościej zrobić kanał samochodowy w garażu?

Najbezpieczniejszą, najwygodniejszą i jednocześnie najbardziej ekonomiczną opcją jest zamówienie kanału samochodowego u producenta. Jako doświadczona w tej dziedzina firma doskonale wiemy, jakie są optymalne wymiary takich obiektów, jak należy je zaprojektować, aby były wygodne i bezpieczne dla użytkowników oraz z jakich materiałów wykonywać gotowe odlewy, żeby służyły przez długi czas. Kanał samochodowy gotowy, zamówiony u producenta, będzie mieć standardowe wymiary 400 × 170 × 120 cm i zostanie przetransportowany na miejsce oraz profesjonalnie zainstalowany.

Przygotować samodzielnie czy kupić gotowy: jak najlepiej zrobić kanał samochodowy w garażu?

Samodzielne wybudowanie kanału samochodowego w garażu oczywiście jest możliwe i wykonalne, ale dla osoby niedoświadczonej w tego rodzaju pracach będzie to bardzo uciążliwe i niegwarantujące sukcesu. Należy mieć wiedzę o wymiarowaniu, tworzeniu szalunków czy dobraniu i stworzeniu mieszanki betonu o odpowiednich właściwościach. Trzeba również przygotować duży wykop. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup kanału samochodowego gotowego. Decydując się na tę opcję, warto wiedzieć, jak zrobić kanał samochodowy w garażu, zamawiając gotowy odlew u producenta.

Przygotowanie do zamontowania kanału samochodowego w garażu dobrze jest zacząć już na etapie projektowania domu lub po ukończeniu prac budowlanych i wykończeniowych, pozostawiając garaż niewykończony. Znając wymiary kanału samochodowego gotowego, można zamówić minikoparkę i przygotować wykop odpowiedniej wielkości. Zamówiony kanał zostanie przetransportowany pod wskazany adres i osadzony w wykopie oraz odpowiednio zabezpieczony. Po zakończonych pracach monterskich kanał jest gotowy do użytkowania.

Ostatnim etapem jest dokończenie podłogi garażu, np. za pomocą samej wylewki lub dodatkowo płytek.

Dlaczego warto zamówić kanał samochodowy u producenta?

Główną zaletą zamówienia kanału samochodowego gotowego u producenta jest szybkość inwestycji. Nie tracisz czasu na kosztowne i żmudne przygotowania w formie wykopu czy szalunku. Nie musisz też zastanawiać się, jaki rodzaj betonu będzie odpowiedni oraz jak przygotować mieszankę, aby miała właściwe parametry i wytrzymała wieloletnie użytkowanie i duże naciski.

Właśnie z tego powodu najlepszą metodą, jak zrobić kanał samochodowy w garażu, jest zamówienie gotowego produktu bezpośrednio u producenta wraz z montażem na miejscu. Mając doświadczenie w tej branży, projektujemy i odlewamy gotowe kanały o optymalnych wymiarach, dzięki którym wszelkie mechaniczne prace naprawcze przy samochodach można przeprowadzić w komfortowych warunkach, ze swobodnym dostępem do podwozia.

Do wykonania odlewów zawsze też wykorzystujemy beton o podwyższonej wytrzymałości, czyli klasy C25 W8. W ten sposób inwestorzy mają pewność, że zamontowany na miejscu kanał poradzi sobie z dużymi naciskami oraz będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Kanał samochodowy gotowy jest wykonany estetycznie i zgodnie ze wszystkimi normami jakościowymi, a czas realizacji całego przedsięwzięcia jest znacznie krótszy, niż gdyby było ono przygotowywane samodzielnie. Także pod względem kosztów zamówienie gotowego kanału z montażem jest korzystniejsze finansowo.