W miejscach, które uniemożliwiają podłączenie do miejskiej sieci kanalizacji, konieczne jest wybranie alternatywy dla odprowadzania nieczystości z gospodarstwa domowego. Jednym z najczęściej wybieranych ze względu na koszty inwestycji i niewielki stopień skomplikowania, są szamba szczelne prosto od producenta. Wśród opcji dostępnych na rynku można znaleźć modele betonowe, plastikowe oraz ekologiczne. Którym z nich warto przyjrzeć się z bliska?

Ze względu na swoją charakterystykę, najlepszą opcją są szamba wykonane z betonu. Są nie tylko trwalsze i gwarantują pełną szczelność, ale także zabezpieczają przed wypłynięciem zbiornika podczas sezonów deszczowych czy przy wysokim poziomie wód gruntowych. Jakie jeszcze zalety mają klasyczne szamba szczelne 10m³?

Optymalne szczelne szamba betonowe

Wśród wszystkich dostępnych na rynku opcji, na pierwszy plan wysuwają się zdecydowanie betonowe szamba szczelne, w Radomiu produkowane przez nas z najlepszej jakości komponentów. Są niezawodne właśnie dzięki jakości, materiałom oraz doświadczeniu, pozwalającemu nam na tworzenie zbiorników ekologicznych, bezpiecznych i trwałych.

Szamba z naszej oferty to trzy różne, nowoczesne propozycje, dopasowane do indywidualnych i różnorodnych potrzeb dzisiejszych gospodarstw domowych. Ich konstrukcja dodatkowo zapobiega przed przelewaniem i pozwala z czasem na modernizację do preferowanej dzisiaj, przydomowej oczyszczalni ścieków. W zależności od potrzeb nasi Klienci mogą zamówić szczelne szambo betonowe jedno, dwu- lub kilkukomorowe, doposażone w rury przelewowe.

Zalety betonowych szamb szczelnych 10m³ dla branży usługowych

Oferowane przez nas betonowe szamba o różnej pojemności, w tym dedykowane przedsiębiorstwom o zwiększonych potrzebach na odprowadzanie zanieczyszczeń szamba szczelne 10m³, mają szereg zalet. Ich budowa oraz zastosowane materiały gwarantują pełną szczelność, dlatego są bezpieczne i ekologiczne, co jest ważne szczególnie przy większych pojemnościach zbiorników.

Szczelne szamba betonowe są niekłopotliwe i szybkie w montażu, który nie zabiera zwykle więcej niż 6 godzin w przypadku największych z nich. Ponadto ich waga pozwala na zrezygnowanie z dodatkowego dociążania – ciśnienie wód gruntowych nie jest w stanie wypchnąć ich na powierzchnię. Ich zaletą jest też duża wytrzymałość materiałowa i odporność na warunki zewnętrzne. Szamba wykonane z betonu wytrzymują znaczne obciążenia i nie odkształcają się nawet z biegiem lat, dlatego są rozsądną i niedrogą alternatywą dla innych rodzajów zbiorników na odprowadzanie nieczystości.

Zalety zamawiania szamb szczelnych wprost od producenta

Zalety ma też samo zamawianie szamb szczelnych od producenta. Jako jedna z najwyżej cenionych w regionie firm, zawsze przygotowujemy ofertę dopasowaną do oczekiwań naszych Klientów i odpowiadającą pod względem parametrów obiektowi, jakiemu ma służyć. Stąd w naszej ofercie znajdują się zbiorniki o pojemności od 4 do 8 m³, dedykowane mniejszym budynkom, zwykle mieszkalnym. Większe, o pojemności od 8 do nawet 12 m³, przeznaczone są do większych obiektów, np. hoteli lub zakładów przemysłowych. W przypadku budynków komercyjnych najczęściej wybieraną opcją jest szambo szczelne 10 m³. Jako producent jesteśmy w stanie zagwarantować najlepszy stosunek jakości do ceny produktu oraz jego najwyższą, sprawdzoną i potwierdzoną jakość.

Co więcej, część modeli oferowanych przez nas szamb szczelnych z Radomia nadaje się do późniejszej modernizacji i przerobienia ich w ekologiczną, przydomową oczyszczalnię ścieków. Zapraszamy do zapoznania się z naszą dokładną ofertą.