Profesjonalne, betonowe kanały samochodowe od producenta są podstawowym wyposażeniem warsztatów mechanicznych oraz stacji kontroli pojazdów. Często pojawiają się też w prywatnych domach, dając bazę do wykonania prostszych napraw podwozia bez konieczności kupowania drogich, profesjonalnych urządzeń warsztatowych, takich jak podnośniki pneumatyczne.

Na rynku dostępne są zarówno kanały samochodowe krótkie, o wymiarach 400 × 120 × 170 cm, jak i kanały samochodowe długie. W większości przypadków pierwsza opcja jest wystarczająca nawet dla większych, profesjonalnych warsztatów i jak najbardziej polecana do użytku prywatnego – również ze względu na relatywnie niskie koszty takiej inwestycji.

Kanał betonowy od producenta – jak sprawdza się w praktyce?

Rolą kanałów samochodowych betonowych – krótkich czy długich – jest możliwość zajrzenia do podwozia samochodu i wykonanie diagnozy oraz niezbędnych napraw bez korzystania z innych urządzeń, np. podnośników. Dla posiadacza warsztatu oznacza to spore oszczędności i identyczny efekt, dlatego to właśnie kanały samochodowe od producenta wybierane są dość powszechnie jako alternatywa np. dla podnośników warsztatowych.

Do budowy gotowego kanału wykorzystuje się beton wysokowartościowy, oznaczany jako C25 W8, ponieważ cechują go doskonałe właściwości użytkowe. Ten rodzaj betonu jest wodoszczelny, trwały i odporny na duże naciski, dlatego nadaje się do odlewania elementów wymagających dużej nośności. Beton ten, ze względu na swoje cechy, jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Poprawia to tym samym zarówno warunki pracy, jak i wygląd miejsca.

W gotowych, betonowych kanałach, ze względu na ich konstrukcję, zawsze panuje stała temperatura ok. 15ºC, a to z kolei pozwala nawet zimą nie inwestować dużo w ogrzewanie warsztatu czy domowego garażu. Wszystko to sprawia, że gotowy kanał betonowy krótki nadaje się zarówno jako wyposażenie warsztatu samochodowego, jak i przydomowego garażu, a jego zastosowanie jest dość uniwersalne.

Kiedy wystarczy kanał samochodowy krótki?

Chociaż faktycznie w ofercie części producentów można znaleźć dwie opcje: kanały samochodowe krótkie oraz kanały samochodowe długie, to już pierwszy z nich zaspokoi zapotrzebowanie profesjonalnych warsztatów samochodów osobowych na odpowiednią infrastrukturę. Wartość 400 cm odpowiada średnim długościom większości samochodów osobowych, nawet z wyższych segmentów:  F, J czy M. Dzięki temu mechanicy zajmujący się jedynie „osobówkami” nie muszą inwestować w droższe rozwiązanie, czyli większy kanał samochodowy. Cena oferowana przez producenta za kanał samochodowy krótki pozwala tym samym na wyposażenie w sprzęt większej ilości stanowisk lub doposażenie warsztatu w lepszej klasy narzędzia i urządzenia, a wszystko dzięki zaoszczędzonemu budżetowi.

Czy warto wybrać kanał betonowy od producenta?

Chcąc zainwestować w kupno kanału samochodowego krótkiego, warto rozpatrzeć w pierwszej kolejności oferty renomowanych producentów. Ich propozycje zawsze są atrakcyjne cenowo, a podawany koszt za gotowy produkt obejmuje zarówno sam kanał, jak i transport oraz montaż pod wskazanym adresem. Stąd dodatkowa korzyść, wynikająca z mniejszej ilości spraw do załatwienia przy zamówieniu kanału samochodowego krótkiego.

U producenta można też otrzymać wyczerpujące informacje dotyczące zarówno materiału, konstrukcji, jak i innych spraw czysto technicznych. Fachowcy nie tylko polecą odpowiednią opcję, doradzą, jak przygotować się na montaż, ale też następnie zadbają o to, by całe przedsięwzięcie odbyło się bezproblemowo i w jak najkrótszym czasie.