Piwnice betonowe to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób szukających dodatkowej przestrzeni w swoim ogrodzie. W takim miejscu można składować między innymi:

  • różne narzędzia,
  • uprawy,
  • zapasy żywieniowe.

Tak naprawdę jednak możliwości pod względem przeznaczenia tego typu piwnic betonowych ze schodami są nieograniczone i zależą tylko od wyobraźni ich użytkowników. Najpierw jednak trzeba poznać podstawowe informacje dotyczące budowy. Jedną z nich jest głębokość wykopu. Nią właśnie – i nie tylko – zajmiemy się w tym tekście.

Czym są i jakie funkcje pełnią piwnice ogrodowe?

Zanim jednak przejdziemy do określenia głębokości wykopu, wyjaśnimy, czym są piwnice ogrodowe. To specjalne konstrukcje w ziemi, w których panuje stała temperatura. Warunki atmosferyczne na zewnątrz nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia, ponieważ mowa o całkowicie szczelnych miejscach.

Jak już wyżej wspomnieliśmy – są one budowane głównie w celu zwiększenia przestrzeni. Wiadomo przecież, że domy na działkach mają ograniczoną powierzchnię. Trudno zatem wyobrazić sobie, aby tworzyć w nich składowiska. Nic więc zaskakującego, że piwnice ogrodowe betonowe stały się nieodzownym elementem wielu działek.

Piwnica ogrodowa betonowa – jak głęboko w ziemię powinno się ją wkopać?

Stworzenie wykopu ziemi to tak naprawdę pierwszy krok do budowy piwnic ogrodowych. Ile powinien wynosić taki dół? Dokładnej odpowiedzi rzecz jasna nie jesteśmy w stanie udzielić w tym momencie, ponieważ wszystko zależy od wymiarów takiej piwniczki. Zazwyczaj jednak powinien mieć on co najmniej 2 metry głębokości oraz być szerszy od opracowanego wcześniej zarysu podziemnego miejsca.

Jeśli masz jednak problemy z określeniem głębokości i szerokości dołu, poproś o pomoc specjalistów. MK BET zapewnia nie tylko produkcję, ale również transport oraz pełen montaż gotowych piwnic betonowych. Ceny takiej usługi pozostają natomiast atrakcyjne, a dzięki pracy fachowców zyskasz spokój, komfort psychiczny i stuprocentowe bezpieczeństwo, gdyż Twoja piwniczka zostanie na pewno prawidłowo zamontowana.

Czy samodzielne wykonywanie piwnic ogrodowych ma sens, czy lepiej postawić na gotowe rozwiązania?

Tak naprawdę nikt nie zabroni samodzielnej budowy piwnic ogrodowych (oczywiście pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów). My jednak odradzamy takie rozwiązanie i to nawet nie przez to, że jesteśmy producentem gotowych piwniczek.

Działanie we własnym zakresie jest niezwykle ryzykowne, ponieważ wymaga posiadania obszernej wiedzy w teorii, jak i praktyce. Problematyczną kwestię może również stanowić montaż – o czym wspominaliśmy już wyżej. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że bezpieczniej postawić na sprawdzone rozwiązanie, czyli zakupić piwnicę betonową wykonaną przez renomowaną firmę (taką jak MK BET).

Gotowa piwnica betonowa – cena orientacyjna

Niesamowitą wygodą jest możliwość kupna gotowych piwnic betonowych. Cena takich konstrukcji zależy między innymi od ich rodzaju i wymiarów. Zazwyczaj im większa piwnica betonowa ze schodami, tym wyższa jej wartość. Istotne znaczenie ma również kształt konstrukcji. W większości przypadków kopuły są droższe od klasycznych prostokątów.

Proponujemy więc, abyś najpierw znalazł – wspólnie z nami – interesujący Cię model konstrukcji. Następnie, po omówieniu wszystkich detali, przedstawimy Ci dokładny koszt pozyskania gotowej piwnicy ogrodowej betonowej. Jej cena powinna oscylować w okolicy kilku tysięcy złotych, aczkolwiek szczegółów dowiesz się poprzez kontakt z producentem.