Ziemianki betonowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem prywatnych inwestorów, szczególnie wśród amatorów nowoczesnego budownictwa bez podpiwniczenia domów. Ten dodatkowy, osobny element ogrodowej infrastruktury nie tylko daje identyczną funkcjonalność, co standardowa piwnica, ale również prezentuje się niezwykle stylowo.

Koszt inwestycji w ziemiankę betonową będzie zależeć głównie od jej wielkości i kształtu. W ofertach producentów można znaleźć dwa podstawowe rodzaje: z płaskim lub z półokrągłym dachem. Ile zatem kosztuje gotowa ziemianka betonowa? Pierwsza opcja to koszt ok. 4000 zł netto, druga, bardziej fantazyjna – 5200 zł netto. Ostatecznie cena zależy właśnie głównie od ich wielkości oraz kształtu dachu.

Od czego zależy koszt ziemianki betonowej?

Podstawowym parametrem, od którego będzie zależeć cena gotowej ziemianki betonowej, to oczywiście jej wielkość, przekładająca się jednocześnie na pojemność. Klasyczne modele będą mieć wymiary: 300 × 240 × 200 cm i wysokość 2,15 m, co pozwala na swobodne poruszanie się po jej wnętrzu oraz zapewnia sporo miejsca na ustawienie np. regałów do przechowywania przetworów na okres zimy lub zorganizowanie przestrzeni w dowolny inny sposób. Najciekawsze jest to, ile kosztuje taka podstawowa, gotowa ziemianka betonowa – te o kształcie prostopadłościanu nie powinny być droższe niż 4000 zł netto.

Za pomocą ziemianek betonowych z Radomia o kopulastym kształcie dachu, można z kolei bardzo ciekawie zaaranżować przestrzeń ogrodu, dodając do niej fantazyjny element. Tak przemyślane rozwiązanie automatycznie będzie charakteryzować się przede wszystkim wyższym dachem – wysokość wewnątrz pomieszczenia w najwyższym punkcie osiągnie 2,45 m. Wymiary takiego obiektu to 300 × 240 × 245 cm. Koszt z kolei nie powinien przekroczyć sumy 5200 zł netto.

Cena ziemianki betonowej będzie zależeć również od samego materiału, z jakiego jest wykonana. Te odlane z najlepszej klasy betonu, oznaczanej jako C25 W8, czyli wysokogatunkowego betonu o podwyższonej wytrzymałości, będą nieco droższe, jednak zapewniają znacznie większą odporność na środowisko zewnętrzne i panujące w nim warunki. Cena gotowej piwniczki betonowej będzie też uzależniona od zbrojenia, jego gęstości oraz średnicy drutu. Za najsolidniejsze konstrukcje, do których wykorzystuje się drut żebrowany o fi od 8 do 12, warto zapłacić więcej. Dodatkowym kosztem jest pokrycie powierzchni specjalną masą asfaltowo-kauczukową, która przedłuża bezawaryjne użytkowanie ziemianki betonowej.

Czy warto inwestować w piwniczkę betonową?

Nowoczesne, trwałe i ekologiczne gotowe piwniczki betonowe dedykowane są wszystkim tym inwestorom, których nieruchomości nie mają podpiwniczenia. To doskonała alternatywa, która zapewnia identyczne warunki przechowywania np. warzyw i owoców, co obiekty stanowiące integralną część domu. Ziemiankę betonową można umieścić w dowolnym miejscu posesji w taki sposób, by zapewnić sobie swobodny dostęp do niej. Co więcej, wkopany i przysypany ziemią obiekt można wykorzystać również jako ozdobny element ogrodu, nasadzając na niego np. dekoracyjne kwiaty.

Gdzie zamawiać gotowe piwniczki betonowe?

Najlepsze, przygotowane do instalacji ziemianki betonowe warto zamawiać bezpośrednio od producenta. Renomowane marki wykorzystują do ich skonstruowania najlepszej klasy materiały, w tym wysokogatunkowy beton oraz solidne zbrojenia wewnętrzne. Dzięki temu piwnice w stanie nienaruszonym zapewniają pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo ich użytkowania przez długi czas. Również ceny oferowane za gotowe ziemianki betonowe w Radomiu są jednymi z atrakcyjniejszych na rynku.