Szambo betonowe jest bardzo wygodnym i ekologicznym rozwiązaniem. Nadaje się wszędzie tam, gdzie ze względów technicznych czy przez plan zagospodarowania przestrzennego niemożliwe jest podłączenie się do kanalizacji miejskiej.

Z tego powodu szamba betonowe gotowe, o różnych pojemnościach, dostosowane zawsze do indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego, montowane są na działkach rekreacyjnych i mieszkalnych, a czasem również w trudniej dostępnych miejscach wypoczynkowych, np. na kempingach czy przy pensjonatach o mniej rozwiniętej infrastrukturze sanitarnej. Rozwiązanie to często jest wybierane również ze względu na relatywnie niskie koszty zakupu szamba betonowego z montażem. Ile w takim razie trzeba zapłacić za taką opcję?

Jak dopasować szambo betonowe do swojej inwestycji?

Decydując się na zakup szamba betonowego od producenta, należy uwzględnić kilka podstawowych kwestii. W dopasowaniu do indywidualnych potrzeb obiektu wypoczynkowego, działki rekreacyjnej czy gospodarstwa domowego, najważniejsze jest obliczenie odpowiedniej pojemności zbiornika.

Chociaż nie każdy inwestor bierze pod uwagę kwestie techniczne, warto w swojej inwestycji uwzględnić także możliwości lokalnych firm wywożących nieczystości. To pomoże lepiej zaplanować wydatki związane z eksploatacją szamba betonowego. Niezwykle ważna dla bezawaryjnego użytkowania jest też jakość wykonania szamba oraz jego sposób montażu. W tej kwestii warto zawierzyć firmom zajmującym się tym profesjonalnie, najlepiej zaś samym producentom, oferującym dodatkowo usługę montażu na miejscu.

Jakie szamba betonowe z montażem można zamówić?

W tej chwili szamba betonowe gotowe można bez problemu zamówić nawet przez Internet, korzystając ze strony ofertowej konkretnego producenta. To też dobre i pewne źródło informacji dotyczące samych produktów, jak i całej oferty.

Oferowane dzisiaj szamba betonowe jedno-, dwu- lub wielokomorowe można precyzyjnie dopasować do szczegółowo określonych potrzeb. Poza strukturą i pojemnością, szamba betonowe od producenta pogrupowane są też względem wysokości, aby móc je dopasować do rodzaju gleby, w jakiej mają zostać zakopane. Innowacyjne rozwiązania gwarantują zadowolenie i bezpieczne użytkowanie, a także pełną sprawność systemu odprowadzania zanieczyszczeń. Pora więc sprawdzić, ile kosztuje szambo betonowe z montażem.

Szamba betonowe – cena od producenta

Jeśli chodzi o szamba betonowe, cena zależy od kilku parametrów. Różnicę widać już przy ilości komór, w które zbiornik został wyposażony. Nie bez znaczenia jest też sama pojemność, dostosowana zawsze do ilości osób mających korzystać z tego rozwiązania. W dobrze zaopatrzonych firmach oraz bezpośrednio u producentów możliwe jest zamówienie szamb od 4 do 12 m³ pojemności oraz o różnej wielkości. Popularnymi modelami są szamba betonowe o wymiarach 250 × 200 x 150 cm, nawet po 300 × 240 x 170 cm czy 350 × 240 x 150 cm. Wśród najlepszych firm ceny zaczynają się od 2200 zł netto, a kończą w granicach ok. 3 500 zł netto. Zwykle też oferowana cena obejmuje transport i montaż szamba betonowego pod wskazanym adresem, co znacznie ułatwia sfinalizowanie całej inwestycji.