Kanał betonowy jest podstawowym wyposażeniem stacji diagnostycznych oraz warsztatów samochodowych. Nierzadko decydują się na niego również prywatni właściciele, którzy mają smykałkę do samodzielnych napraw samochodowych lub w wolnym czasie zajmują się renowacją pojazdów. Kanały samochodowe można obecnie zamówić u producenta – to zdecydowanie najwygodniejsza opcja, jeśli chce się zaoszczędzić czas i energię, jednocześnie wyposażając swój garaż czy warsztat w profesjonalną infrastrukturę. Kanały samochodowe od producenta zawsze kosztują mniej niż w innych miejscach, dają też pewne pole manewru, jeśli chodzi o rozmiary.

Zawsze jednak najważniejszą kwestią okazuje się ta związana z budżetem, jaki trzeba przeznaczyć na ten cel. Zatem ile kosztuje gotowy kanał samochodowy? Standardowych rozmiarów, czyli mierzący 400 × 120 × 170 cm element, można nabyć w średniej cenie 2 900 zł netto w renomowanych firmach.

Czy naprawdę warto kupować gotowy kanał samochodowy?

Odpowiedź na to pytanie wręcz nasuwa się sama: jeśli nie gotowy kanał samochodowy, cena którego jest relatywnie niewielką inwestycją, to konieczne jest jego samodzielne przygotowane. Wiąże się to ze żmudną, uciążliwą i kosztowną pracą, wymagającą czasu, wiedzy, umiejętności, stworzenia – nawet samodzielnie – dobrego projektu, wypożyczenia sprzętu, zakupu materiału. Przyglądając się sumarycznie kosztom takiej operacji, jest ona od samego początku nieopłacalna.

Znacznie lepszym, tańszym, szybszym rozwiązaniem, w dodatku w pełni profesjonalnym, ustandaryzowanym i bezpiecznym, jest właśnie gotowy kanał betonowy.

W jakich celach wstawia się kanały samochodowe?

Nie bez powodu kanał betonowy jest podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu naprawczego oraz stacji diagnostycznej. Kanał pozwala zejść poniżej linii samochodu i przyjrzeć się jego poszczególnym komponentom bez konieczności podnoszenia go. W ten sam sposób użytkownik może zrezygnować z kupowania bardzo drogiego wyposażenia w postaci podnośników warsztatowych, może również niezbędne oględziny, a nawet pracę wykonać w znacznie bezpieczniejszych warunkach.

Korzystanie z kanału samochodowego chroni przed wypadkami, jakie mogą zdarzyć się podczas korzystania z podnośników. Nawet niedrogi kanał betonowy krótki z oferty renomowanego producenta będzie wystarczający na potrzeby niewielkiego warsztatu samochodowego czy przydomowego majsterkowania pod maską (i podwoziem).

Standardowy kanał samochodowy krótki – cena

Standardowy rozmiar kanału samochodowego krótkiego to 400 × 120 × 170 cm. Taki kanał samochodowy producent może zaoferować już nawet w cenie 2 900 zł netto. Dla profesjonalistów, chcących zainwestować w rozwiązania najwyższej klasy, to doskonała okazja. Gotowe kanały odlewane są z wytrzymałego betonu klasy C25 W8, nazywanego również betonem wysokowartościowym, charakteryzującego się ogromną wytrzymałością, trwałością i odpornością na ściskanie, a przede wszystkim – wodoszczelnością. Trwałość takiego produktu i jakość będzie się więc znacząco różnić od innych betonowych elementów, co gwarantuje jego wieloletnie użytkowanie, szczególnie wobec jego dużej nośności. Kanałów samochodowych nie trzeba konserwować, a utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemu.

Gotowe kanały samochodowe są też niezwykle praktyczne, ponieważ nie wymagają dodatkowych prac – odlew jest transportowany na miejsce i osadzany w przygotowanym wykopie. Co więcej, zamawiając kanał samochodowy u producenta, najczęściej transport i montaż jest już w cenie.